Zdjęcia na koncercie to wymagający temat, szczególnie jeśli koncert jest w środku nocy, a jedyne światła to te padające ze sceny. Jak robić zdjęcia na koncercie, jeżeli nie masz karty wstępu pod scenę?

Monika Pazdej
Jak robić zdjęcia na koncercie

Robiąc zdjęcia na koncercie, poszukaj miejsca wśród publiczności.

Specjalnie wchodziłam w środek tłumu, chciałam aby w moich kadrach było widać, że ludzie naparwdę dobrze się bawią. Nie udało mi się zrobić mocnych kadrów, nie mam zdjęć na których widać poszczególne osoby na scenie.
Ale patrząc na te zdjęcia z koncertu L.U.C. & Milicka Orkiestra Dęta, czuję klimat, który tam panował.
Parametry ekspoycji: Przysłona 3,2 \ Czas naświetlania 1/160 \ ISO 5000

Fotografuj w trybie manualnym.

W trudnych warunkach oświetleniowych automatyka aparatu nie sprawdza się zbyt dobrze, przełączenie się na tryb manualny lub z preselekcją czasu pomoże Ci zrobić dobre zdjęcia na koncercie.
Podniesione ISO dało mi możliwość zrobienia ostrego zdjęcia z ręki. Nie musisz się bać wyższej czułości, nowoczesne aparaty, nawet te amatorskie, bardzo dobrze sobie radzą z szumami. W moim odczuciu minimalne zaszumienie na takiej imprezie dodaje trochę klimatu. Jeżeli masz taką możliwość, zejdź do najniższej możliwej przysłony.
Jak robić zdjęcia na koncercie

Na blogu znajdziesz wpis:
Jak robić zdjęcia w trybie manualnym?

Jak robić zdjęcia w trybie manualnym

Czekaj na właściwy momoment!

Światła w trakcie koncertu zmieniają się, są częścią show, która uzupełnia muzyczną część. Wejdź w publiczność, obejdź scenę dookoła i poszukaj ciekawego ujęcia, przetestuj ustawienia i poczekaj na właściwy moment. Okrążając scenę, zrobiłam kilka fajnych ujęć, na których widać klimat panujący na Slot Art Festival.
Trochę czasu spędziłam też obserwując tłumaczkę języka migowego, to było dla mnie niesamowite i niespotykane. Bardzo chciałam uwiecznić moment, w którym będzie widać, że miga, ale równocześnie pokazać całą dynamikę koncertu i otaczających mnie ludzi.

Trzymaj aparat pod ręką.

Zdjęcie z telefonem w dłoniach zrobiłam na sam koniec, wychodziłam już z pod sceny i zobaczyłam ten kadr. Przesuwałam się, żeby złapać lepszy kąt. Zrobiłam 3 ujęcia, nie zwracając uwagi na idealne kadrowanie, bo bałam się, że dziewczyna zaraz schowa telefon i szansa zniknie.
zdjecia z koncertu
zdjęcia z koncertu
Między pierwszym a ostatnim zdjęciem minęło 45 sekund 😉
Mam nadzieję, że choć w części odpowiedziałam na Wasze pytanie, ak robić zdjęcia na koncercie. Chciałam pokazać, że nie trzeba stać pod sceną, żeby zrobić fajne, klimatyczne zdjęcie, które będzie piękną pamiątką.
PS Zanim spakujecie aparat, sprawdźcie, czy na danej imprezie można robić zdjęcia ;).

Dołącz do Kobiecej Foto Szkoły

Zapisz się na darmowy, cotygodniowy newsletter z poradami fotograficznymi.