Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje zdjęcia są szare i brakuje im efektu WOW, to po pierwsze, nie martw się — nawet zdjęcia fotografów przed obróbką wyglądają podobnie ;). Po drugie, zainstaluj na swoi telefonie aplikacje do obróbki zdjęć! W tym wpisie znajdziesz nasze propozycje.

To już nasz kolejny post dotyczący obróbki, ten o obróbce zdjęć w prostym i darmowym programie komputerowym przeczytasz TUTAJ.

Po co Ci aplikacje do obróbki zdjęć?

Być może zastanawiasz się, czy obrabiać zdjęcia. Odpowiedź brzmi: tak! Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia wypasioną lustrzanką, czy telefonem, delikatna obróbka powinna być punktem obowiązkowym. Nie znam fotografa, który nie edytuje swoich fotografii w programach graficznych, natomiast większość odmawia pokazania zdjęć przed edycją ? To daje do myślenia, prawda? Pewnie już teraz zaczynasz rozumieć, jak ważna jest edycja zdjęć przed publikacją czy zrobieniem odbitek.

Jakość aparatów w naszych telefonach jest coraz lepsza, często korzystamy z nich do robienia i szybkiego publikowania zdjęć w Sieci. Bez względu na to, czy prowadzisz prywatny profil na IG, czy sklep ze swoimi produktami, to zrób kawę i siadaj — zaraz opowiem Ci o kilku bardzo przydatnych aplikacjach do obróbki zdjęć na telefonie.

Nie poprzestawaj na jednej aplikacji, spróbuj innych, potestuj, która najbardziej Ci odpowiada. Oprócz dostępnych funkcji ważna jest też intuicyjność i łatwość, z jaką będziesz mogła na nich pracować. Wszystkie te programy pozwalają na podstawową edycję zdjęć, w każdym poprawisz jasność, kontrast, podbijesz nasycenie. Podpowiem Ci, co je wyróżnia.

SNAPSEED to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji na rynku

 I należy do naszych ulubionych. Jej dużą zaletą jest możliwość edycji wcześniejszych zmian, ustawiają się one w warstwy, do których możemy wrócić, aby coś poprawić lub usunąć. Snapseed oferuje filtry przy każdym z dostępnych narzędzi i, co ważne, umożliwia ręczną regulację intensywności każdego z nich. Co wyróżnia tę aplikację, to możliwość naprawdę selektywnej edycji wybranych części zdjęcia oraz narzędzie „Naprawianie” pozwalające na usunięcia niechcianych elementów. Posiada również funkcję edycji twarzy, czyli sposób na idealne selfie ;).

Snapseed do pobrania Android | iOS

funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Snapseed
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Snapseed
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Snapseed
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Snapseed

Afterlight

To program, w którym nadasz zdjęciu bardzo stylowego wyglądu. Afterlight udostępnia zbiór efektownych filtrów i struktur. Dzięki filtrom zdjęcie szybko zyska wyjątkowy wyraz. Możesz dodać do fotografii światło oraz wybrać ramkę w ciekawym kształcie.

Afterlight do pobrania Android | iOS

funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Afterlight
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Afterlight
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Afterlight
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie Afterlight

VSCO to aplikacja która opiera się presetach

Ta aplikacja do obróbki zdjęć to przede wszystkim przepiękne presety podzielone na kategorie. Niestety, w darmowej wersji liczba presetów jest mocno ograniczona. Ale to, co może przekonać Cię do korzystania z VSCO, to funkcja aparatu wewnątrz aplikacji, która umożliwia ustawiać pomiar ekspozycji i ostrość w dwóch różnych punktach fotografowanej sceny.

VCSO do pobrania Android iOS

funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie VSCO
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie VSCO
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie VSCO
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie VSCO

PICS ART to aplikacja w które dodasz ciekawe efekty

Ciekawe narzędzie do obróbki zdjęć za pomocą którego dodasz efekt wyjątkowego światła czy sztuczny bokeh. Oprócz obróbki zdjęcia zrobisz w nim ciekawy kolaż, przygotujesz grafikę ze zdjęć oraz darmowych nalepek i ciekawych fontów. Dopasujesz także rozmiar zdjęcia do publikacji na FB czy blogu. Jak dla mnie, Pics art jest trochę za mocno przeładowane narzędziami i potrzeba chwili, żeby się z nimi oswoić, ale program może być naprawdę przydatny dla osób, które dużo pracują mobilnie i wykorzystują swoje zdjęcia do tworzenia wyjątkowych Insta Stories.

Pics Art do pobrania Adroid | iOS

funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie PICS ART
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie PICS ART
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie PICS ART
funkcje aplikacji do obrobki zdjec na telefonie na przykładzie PICS ART

Adobe Lightroom Mobile

Posiada większość z podstawowych funkcji panelu BASIC na komputer. W naszym odczuciu najlepsza darmowa aplikacja do obróbki zdjęć na telefonie. Daje ogromne pole do edycji kolorów i korzystania z presetów. Jeżeli potrzebujesz mobilnie skorzystać z podstawowych lightroomowych funkcji, to jest aplikacja dla Ciebie.

Adobe Lightroom Mobile do pobrania Adroid | iOS

Instagram jako aplikacja do obróbki zdjęć?

Tak! Instagram musiał znaleźć się na naszej liście. Dzięki opcjom edycji spokojnie obrobisz w nim zdjęcie, nadając mu efekt WOW przez podciągnięcie podstawowych parametrów. Instagram oferuję cała paletę ciekawych filtrów i umożliwia ręczną regulację ich natężenia. Dzięki nim nadasz zdjęciom ciekawego klimatu i w prosty sposób zachowasz spójny kolorystyczny styl. Co jest największą zaletą korzystania z obróbki w IG? To, że nie musisz korzystać z innych aplikacji, czyli oszczędność czasu.