Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje zdjęcia są szare i brakuje im efektu WOW, to po pierwsze, nie martw się — nawet zdjęcia fotografów przed obróbką wyglądają podobnie ;). Po drugie, zainstaluj na swoi telefonie aplikacje do obróbki zdjęć! W tym wpisie znajdziesz nasze propozycje.

aplikacje do obróbki zdjęć
To już nasz drugi post dotyczący obróbki. Pierwszy o obróbce zdjęć w prostym i darmowym programie komputerowym przeczytasz TUTAJ.

Po co Ci aplikacje do obróbki zdjęć?

Być może zastanawiasz się, czy obrabiać zdjęcia. Odpowiedź brzmi: tak! Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia wypasioną lustrzanką, czy telefonem, delikatna obróbka powinna być punktem obowiązkowym. Nie znam fotografa, który nie edytuje swoich fotografii w programach graficznych, natomiast większość odmawia pokazania zdjęć przed edycją 😉 To daje do myślenia, prawda? Pewnie już teraz zaczynasz rozumieć, jak ważna jest edycja zdjęć przed publikacją czy zrobieniem odbitek.
Jakość aparatów w naszych telefonach jest coraz lepsza, często korzystamy z nich do robienia i szybkiego publikowania zdjęć w Sieci. Bez względu na to, czy prowadzisz prywatny profil na IG, czy sklep ze swoimi produktami, to zrób kawę i siadaj — zaraz opowiem Ci o kilku bardzo przydatnych aplikacjach do obróbki zdjęć na telefonie.
Nie poprzestawaj na jednej aplikacji, spróbuj innych, potestuj, która najbardziej Ci odpowiada. Oprócz dostępnych funkcji ważna jest też intuicyjność i łatwość, z jaką będziesz mogła na nich pracować. Wszystkie te programy pozwalają na podstawową edycję zdjęć, w każdym poprawisz jasność, kontrast, podbijesz nasycenie. Podpowiem Ci, co je wyróżnia.

Snapseed

To jedna z bardziej zaawansowanych aplikacji do obróbki zdjęć na rynku i należy do naszych ulubionych. Jej dużą zaletą jest możliwość edycji wcześniejszych zmian, ustawiają się one w warstwy, do których możemy wrócić, aby coś poprawić lub usunąć. Snapseed oferuje filtry przy każdym z dostępnych narzędzi i, co ważne, umożliwia ręczną regulację intensywności każdego z nich. Co wyróżnia tę aplikację, to możliwość naprawdę selektywnej edycji wybranych części zdjęcia oraz narzędzie “Naprawianie” pozwalające na usunięcia niechcianych elementów. Posiada również funkcję edycji twarzy, czyli sposób na idealne selfie ;).

Snapseed do pobrania Android | iOS

Afterlight

To program, w którym nadasz zdjęciu bardzo stylowego wyglądu. Afterlight udostępnia zbiór efektownych filtrów i struktur. Dzięki filtrom zdjęcie szybko zyska wyjątkowy wyraz. Możesz dodać do fotografii światło oraz wybrać ramkę w ciekawym kształcie.

Afterlight do pobrania Android | iOS

VSCO

Ta aplikacja do obróbki zdjęć to przede wszystkim przepiękne presety podzielone na kategorie. Niestety, w darmowej wersji liczba presetów jest mocno ograniczona. Ale to, co może przekonać Cię do korzystania z VSCO, to funkcja aparatu wewnątrz aplikacji, która umożliwia ustawiać pomiar ekspozycji i ostrość w dwóch różnych punktach fotografowanej sceny.

VCSO do pobrania Android | iOS

Pics art

Ciekawe narzędzie do obróbki zdjęć za pomocą którego dodasz efekt wyjątkowego światła czy sztuczny bokeh. Oprócz obróbki zdjęcia zrobisz w nim ciekawy kolaż, przygotujesz grafikę ze zdjęć oraz darmowych nalepek i ciekawych fontów. Dopasujesz także rozmiar zdjęcia do publikacji na FB czy blogu. Jak dla mnie, Pics art jest trochę za mocno przeładowane narzędziami i potrzeba chwili, żeby się z nimi oswoić, ale program może być naprawdę przydatny dla osób, które dużo pracują mobilnie i wykorzystują swoje zdjęcia do tworzenia wyjątkowych Insta Stories.

Pics Art do pobrania Adroid | iOS

Adobe Lightroom Mobile

Posiada większość z podstawowych funkcji panelu BASIC na komputer. W naszym odczuciu najlepsza darmowa aplikacja do obróbki zdjęć na telefonie. Daje ogromne pole do edycji kolorów i korzystania z presetów. Jeżeli potrzebujesz mobilnie skorzystać z podstawowych lightroomowych funkcji, to jest aplikacja dla Ciebie.

Adobe Lightroom Mobile do pobrania Adroid | iOS

Instagram

Tak! Instagram musiał znaleźć się na naszej liście. Dzięki opcjom edycji spokojnie obrobisz w nim zdjęcie, nadając mu efekt WOW przez podciągnięcie podstawowych parametrów. Instagram oferuję cała paletę ciekawych filtrów i umożliwia ręczną regulację ich natężenia. Dzięki nim nadasz zdjęciom ciekawego klimatu i w prosty sposób zachowasz spójny kolorystyczny styl. Co jest największą zaletą korzystania z obróbki w IG? To, że nie musisz korzystać z innych aplikacji, czyli oszczędność czasu.