Zastanawiałaś się kiedyś, jak uzyskać tę upragnioną przez wszystkich spójność na Instagramie? Albo jak stworzyć fotograficzny reportaż, w którym każde zdjęcie będzie do siebie pasowało pod względem klimatu i koloru? Odpowiedzią są presety, czyli prosta obróbka, z której może skorzystać każdy.

Czym są presety?

Presety to prosta obróbka zdjęć! A tak konkretnie to po prostu gotowe ustawienia, które możesz przenieść na dowolne zdjęcie. Jeśli kojarzysz filtry, z których można korzystać na Instagramie albo w innych aplikacjach, to bez problemu będziesz wiedziała, jak używać presetów. Działają na tej samej zasadzie: za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji na telefon Adobe Lightroom nakładasz na swoje zdjęcie szereg ustawień dających konkretny klimat, np. w stylu dark albo świetlisto-wakacyjny.

Z presetów może korzystać każdy! Nie musisz być profesjonalną fotografką albo robić zdjęcia aparatem, żeby używać gotowych ustawień. Presety sprawdzą się też na zdjęciach z telefonu.

Jakie presety mamy w ofercie?

SUMMER GLOW

To presety dla miłośniczek wakacyjnych klimatów. Dzięki nim nawet zdjęcie zrobione w pochmurną pogodę zyska letni blask. Świetnie sprawdzają się do zdjęć robionych latem, ale też jesienią – super podkreślają kolorową aurę.

prosta obróbka presety KFS
prosta obróbka presety KFS
prosta obróbka presety KFS

DARK MOOD

Uwielbiasz fotografię w mrocznym klimacie? Podobają Ci się zdjęcia kulinarne wykonane na ciemnym tle? Jeśli tak, to na pewno zaprzyjaźnisz się z presetami Dark Mood. Wystarczy jedno kliknięcie, by na zdjęciu uzyskać niezwykle profesjonalny i elegancki efekt mroku. Zobacz sama:

prosta obróbka presety KFS
prosta obróbka presety KFS
prosta obróbka presety KFS

CLEAN – już wkrótce w sprzedaży

A już w marcu 2023 trafi do sprzedaży nasza trzecia paczka presetów, czyli Clean – pokochałyśmy je od pierwszego wejrzenia. Są świetne, jeśli zależy Ci, by zdjęcia robione na białym tle albo z białymi elementami stały się jasne i świetliste. Efekt WOW gwarantowany! Zapisz się na newsletter, żeby nie przegapić startu sprzedaży. Prosta obróbka jest na wyciągnięcie ręki!

Co Ci dadzą presety KFS?

 • Super wygodną i szybką obróbkę. Po zainstalowaniu presetów w aplikacji Lightroom na telefonie obrabiasz zdjęcia dosłownie w kilka sekund. Prosta obróbka – możesz ją zrobić, jadąc samochodem (jako pasażerka!) albo na miejscu zaraz po sesji foto. (Tak, ja na telefonie obrabiam też zdjęcia z aparatu!).
 • Profesjonalny efekt, który wydobędzie najpiękniejsze smaczki z Twoich zdjęć. Nasze presety to wyrafinowane, skomplikowane obróbki zrobione za pomocą manipulacji na krzywych kolorów. To jest bardzo zaawansowane narzędzie obróbkowe, wymagające cierpliwości, wprawy i ogromnego wyczucia. Taki efekt trudno Ci będzie uzyskać samodzielnie.
 • Podkreślenie nastroju chwili. W tych presetach jest poezja. Przygaszone kolory i piękny kontrast robią coś takiego, że zdjęcia nimi obrobione jakoś tak chwytają za serce.
 • Wyrazistość i soczystość szczegółów. Krople na liściach robią się takie bardziej błyszczące, kruszonka na cieście robi się jeszcze bardziej chrupiąca i apetyczna, trawy mienią się różnymi odcieniami – a Twoje zdjęcia stają się jeszcze piękniejsze i mocniejsze w wyrazie.
 • Nowa energia do zabawy fotografią. Korzystając z presetów odkryjesz, jaki potencjał drzemie w Twoich zdjęciach. To strasznie nakręca do robienia kolejnych i kolejnych zdjęć.
 • Uniwersalność. Wszystkie nasze presety szykujemy tak, żebyś mogła używać ich na wielu, wielu zdjęciach. Na przykład kolekcja Dark Mood jest pomyślana głównie pod kątem zdjęć roślin, krajobrazów, zdjęć kulinarnych. Ale zaskakująco dobrze pasuje też do portretów i do zdjęć na jasnych tłach. Biele są wtedy takie przygaszone, delikatne, a zdjęcia nabierają romantycznego charakteru. 
 • Poczucie dumy. Uwielbiam ten moment, kiedy po wrzuceniu presetu zdjęcie mnie zachwyca na nowo. I mówię sobie w duchu: o jesz, ja to jednak zdolna jestem! I takiego poweru i dumy z twoich zdjęć Ci życzę.

Co dostajesz, kupując presety?

 • 8 presetów, czyli takich gotowych filtrów obróbkowych do instalacji w aplikacji Lightroom NA TELEFONIE (8 plików dng) / każda paczka presetów KFS zawiera 8 gotowych ustawień do zainstalowania.
 • Szczegółowy film instruktażowy, w którym pokazuję, jak to zainstalować (podobno aż za bardzo łopatologicznie).
 • Dodatkowa lekcja wideo – co zrobić, jeśli preset nie pasuje idealnie. Z tej lekcji nauczysz się, jak twórczo pracować z presetami, jak dostosować je pod siebie (o ile w ogóle będziesz miała taką chęć i potrzebę).
 • Dostęp do plików na naszej platformie bez limitu czasu. To znaczy, że jeśli coś się stanie, skasujesz sobie te presety niechcący, zawsze możesz jej pobrać po raz kolejny i nic Ci nie zginie.

Presety to superwygodna opcja na prostą obróbkę – korzystają z nich i profesjonaliści, i amatorzy. Dzięki nim nie będziesz musiała się zastanawiać, jaki klimat chcesz uzyskać. Wystarczy, że wybierzesz z zainstalowanych w telefonie opcji.